info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 3125 334 | +389 70 320 511

 

24 – ти Мај во Atlantis The Palm Dubai

ПРОМОТИВНА ЦЕНА

22.05 – 27.05.2019

(5 ноќевња со појадок и вечера)

 

Хотел

Категорија

Локација

Тип на соба

Промотивна цена
по лице

Atlantis The Palm

5*

The Palm Dubai

Ocean King room

1099€

 

 

ПРОГРАМА

 

21.05.2019 (вторник) Скопје-Истанбул

Полетување од Меѓународниот аеродром Скопје во 20:55 часот (TK1006). Слетување на аеродромот Ататурк во Истанбул во  23:30 часот.

 

22.05.2019 (среда) Истанбул-Дубаи

Полетување од Истанбул кон Дубаи во 00:30 часот и слетување на Интернационалниот аеродром во Дубаи во 05:35 часот. Трансфер со автобус/минибус до хотелот Atlantis The Palm (пријавувањето во собите е по 14:00 часот локално време). Сободен ден за индивидуални активности. Ноќевање.

 

23.05.2019 (четврток) Дубаи

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

24.05.2019 (петок) Дубаи

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

25.05.2019 (сабота) Дубаи

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

26.05.2019 (недела) Дубаи

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

27.05.2019 (понеделник) Дубаи – Истанбул – Скопје

Рано изутрина трансфер до Интернационалниот аеродром во Дубаи за лет кон Истанбул во 07:00 часот (TK 763). Слетување на аеродромот Ататурк во Истанбул во 10:40 часот. *Гратис разглед на Истанбул со организиран трансфер и локален водич на англиски јазик (информации шалтерот на Turkish Airlines). Полетување од Истанбул кон Скопје во 19:30 часот. Пристигнување во Скопје во 20:00 часот.

 

Пакет понудата вклучува:

  • Повратен авионски билет на релација Скопје – Истанбул – Дубаи – Истанбул – Скопје со компанијата Turkish Airlines;
  • Аеродромски такси;
  • 5 ноќевања со појадок и вечера во хотел Atlantis The Palm 5*;
  • Трансфери на релација аеродром – хотел – аеродром;
  • Организиран разглед на Истанбул со локален водич на англиски јазик и организиран трансфер (информации на шалтер на Turkish Airlines)

Пакет понудата не вклучува:

  • Интернационално патничко осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО (информации во агенција);
  • Трошоци од лична природа: оброци надвор од пакетната понуда, минибар, телефонски разговори;
  • Туристичка виза за влез за Дубаи – 80 евра или 4960 денари;
  • Туристичка такса која се плаќа дирекно во хотелот, во зависност од категоризацијата на хотелот – (се движи од 3 до 5$ по соба на ноќ);

Потребни документи:

Биометриски пасош со важност од 6 месеци од денот на завршување на аранжманот;

Уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот;

Потврда на резервација во некој хотелот – до 24 часа од моментот на проследување на истата;

Целосна уплата 30 дена пред започнување на аранжманот;

 

Рокови за откажување на аранжманот и пенали:

Од 60 до 31 ден од започнување на аранжманот, се задржува депозитот од 50%;

Од 38 до 0 денови пред поаѓање: 100% од цената на аранжманот;

 

Забелешки:

Пакетната цена е изразена по лице. Истата зависи од моменталната цена на авиобилетот како и слободните места на авион;

Наведените пакети се пресметани во евра по курс 1 € = 62 ден;

Хотелите во Дубаи бараат депозит за користење на мини бар, спа, бар или ресторант. Доколку не се користат услугите за кои е уплатен депозитот, истиот се враќа;

Организаторот на патување го задржува правото да ја промени цената во случај на промена на курсот на монетарниот пазар.