EVELINA PALACE 4* БАНСКО       https://www.evelinapalace.eu/en/

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ЕВРА

1

01.12-22.12

11.03-31.03

13.01-31.01

12.02-10.03

23.12-26.12

03.01-12.01

01.02-11.02

27.12-02.01

DBL STANDARD

1adl

38

40

48

85

1adl+1chd 4-13.99

40

44

52

91

1adl+2chd 4-13.99

48

52

61

108

2adl

47

51

60

107

2adl+1chd 4-13.99

55

60

70

124

3adl

64

70

82

144

STUDIO

1adl

57

61

68

117

1adl+1chd 4-13.99

50

53

59

101

1adl+2chd 4-13.99

59

64

70

119

1adl+3chd 4-13.99

77

83

91

155

2adl

58

62

69

118

2adl+1chd 4-13.99

67

73

80

136

2adl+2chd 4-13.99

77

83

91

155

3adl

79

85

94

159

3adl+1chd 4-13.99

88

95

105

178

Полупансион

9

9

9

9

Деца од 4-13.99 год.

4.50

4.50

4.50

4.50

Минимум престој

3

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Откажување резрвација

Под 5дена 1 ноќевање

Под 7 дена 1 ноќевање

Под 10 дена 1 ноќевање

Под 25 дена 100%

No Show

2 ноќевања

2 ноќевања

2 ноќевања

100%

Соби: Мини бар,балкон,телефон,ТВ,фен,тоалет

Опис: Лифт,мини клуб,конференциска сала,бизнис центар,затворен базен,лобибар,ресторан, менувачница,

продавница,интернет сала,фитнес сала,сауна,масажа,ски гардероба, ски школа,билијард, сеф на рецепција

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 80 Еур за возрасни и 45 Еур за деца

Локација: 400 метри од центарот на Банско,700 метри од Гондолата

Цената вклучува: Користење на затворен базен, сауна,фитнес , WI-FI и трансфер до гондолата

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР = 62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ

6=5,7=6 И 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 20.12.2019 , ОД 13.01 ДО 25.01.2020 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 24.02.2020