info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 3125 334 | +389 70 320 511

Х А Л К И Д И К И  за  24ти  Мај

 

24.05.2019 (Петок) СКОПЈЕ – ХАЛКИДИКИ

Состанок на групата во 03:00ч. На паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање  за Грција во 03:30ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти во пладневните часови. Сместување. Ноќевање.

 

25.05.2019 (Сабота) ХАКЛИДИКИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.

 

26.05.2019 (Понеделник) ХАЛКИДИКИ  – СКОПЈЕ

Слободно време до поаѓање за Скопје во 15.00 ч. по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ ВО КАЛИТЕА / ПОЛИХРОНО / ХАНИОТИ / ПЕФКОХОРИ

  Цена по лице за 2 ноќевања во Студио / Апп со вклучен превоз: 3.700 денари

   

  Цена по лице за 2 ноќевања во Студио / Апп со сопствен превоз: 2.700 денари

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Превоз со високо – туристички автобус на дадената релација
  • 2 ноќевања во 1/2, 1/3 и 1/4 студија или апартмани
  • Организација на аранжманот и пратител на групата

Напомена:

  • Цените се дадени по лице, секоја особа која користи кревет во приватно сместување плаќа полна цена
  • Деца до 12 години на редовен кревет имаат  20% попуст. Дете до 5 години без кревет плаќа само превоз.

НАПОМЕНИ:

  • Само превоз 35 €
  • Превоз за деца до 02-12год. 25 €
  • Задолжително патничко осигурување
  • За резервација потребна е уплата од 30% од вредноста на аранжманот. Плаќање исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари. За реализација на програмот потребен е минимум од 40 патници
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ