info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 3125 334 | +389 70 320 511

 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – Бања (област Разлог)
www.hotsprings-spa.com

 

Редовен ценовник за 2019г

Период

Денови на престој

Двокреветна соба – комфорт (2+0)

Двокреветна соба – егзекутив (2+1)

Алпин студио (2+2)

Јуниор сјуит

(2+2)

06.01-23.03.2019

Петок и сабота

70€

74€

81€

97€

Недела-четврток

59€

61€

70€

84€

24.03-30.05.2019

Петок и сабота

60€

63€

71€

82€

Недела-четврток

49€

52€

60€

71€

31.05-27.06.2019

Петок и сабота

63€

69€

75€

89€

Недела-четврток

53€

57€

64€

78€

28.07-07.09.2019

Петок и сабота

70€

74€

81€

94€

Недела-четврток

59€

61€

70€

84€

08.09-28.11.2019

Петок и сабота

60€

63€

71€

82€

Недела-четврток

49€

52€

60€

71€

29.11-19.12.2019

Петок и сабота

70€

74€

81€

94€

Недела-четврток

59€

61€

70€

84€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Појадок и вечера
  • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
  • Интернет, паркинг


СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања

15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Попустите не важат за следните термини : 03.03.2019; 25.04-29.04.2019; 04.05-06.05.2019; 24.05-26.05.2019; 06.09-08.09.2019; 21.09-23.09.2019 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Минимален престој за следните термини : 03.03.2019; 04.05-06.05.2019; 24.05-26.05.2019; 06.09-08.09.2019; 21.09-23.09.2019 – 3 ноќевања 

Минимален престој за следните термини : 25.04-29.04.2019 – 4 ноќевања

 

Дополнителни услови :

За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица

Дете до 5.99 год. – бесплатно

Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 29€ на ден

Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден

Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен

Трет возрасен на дополнително легло – доплата 38€ на ден

Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 29€ на ден