SAINT GEORGE PALACE 4* BANSKO         https://saintgeorgepalace.com/                 

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ

1

13.12-19.12

03.03-08.04

20.12-28.12

12.01-23.01

23.02-02.03

02.01-11.01

24.01-22.02

29.12-01.01

STUDIO

1adl

49

62

70

106

1adl+1chd 4-11.99

50

63

71

107

2adl

50

63

71

107

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl

64

75

85

131

1adl+1chd 4-11.99

65

76

86

132

1adl+2chd 4-11.99

66

77

87

133

1adl+3chd 4-11.99

67

78

88

134

2adl

65

76

86

132

2adl+1chd 4-11.99

66

77

87

133

2adl+2chd 4-11.99

67

78

88

134

TWO BEDROOMS APARTMENT

2adl+2chd 4-11.99

82

92

125

165

2adl+3chd 4-11.99

83

93

126

166

2adl+4chd 4-11.99

84

94

127

167

3adl

81

91

124

164

3adl+1chd 4-11.99

82

92

125

165

3adl+2chd 4-11.99

83

93

126

166

3adl+3chd 4-11.99

84

94

127

167

4adl

82

92

125

165

4adl+1chd 4-11.99

83

93

126

166

4adl+2chd 4-11.99

84

94

127

167

THREE BEDROOMS APARTMENT

3adl+3chd 4-11.99

117

148

161

206

3adl+4chd 4-11.99

118

149

162

207

3adl+5chd 4-11.99

119

150

163

208

4adl

115

146

159

204

4adl+1chd 4-11.99

116

147

160

205

4adl+2chd 4-11.99

117

148

161

206

4adl+3chd 4-11.99

118

149

162

207

4adl+4chd 4-11.99

119

150

163

208

5adl

116

147

160

205

5adl+1chd 4-11.99

117

148

161

206

5adl+2chd 4-11.99

118

149

162

207

5adl+3chd 4-11.99

119

150

163

208

6adl

117

148

161

206

6adl+1chd 4-11.99

118

149

162

207

6adl+2chd 4-11.99

119

150

163

208

Ноќевање со појадок

5

5

5

5

Деца од 4-11.99

2.5

2.5

2.5

2.5

Полупансион

14

14

14

14

Деца од 4-11.99

7

7

7

7

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Мин. престој

3

Отказ

Под 7 дена 1 ноќевањe

Под 7 дена 1 ноќевањe

Под 14 денa 50%

Под 21 ден 100%

No show

2 ноќевања

2 ноќевања

50%

100%

ОТКАЖУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИИ СО ПОПУСТ ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ ( EBD )

Отказ

Под 14 денa 50%

Под 14 денa 50%

Под 21 ден 50%

No show

50%

50%

50%

Соби: САТ ТВ, кујна, фен,WI-FI

Опис: Фитнес, затворен базен,сауна,џакузи,градина,детски клуб,ресторан,бар,WI-FI, паркинг

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 85 Еур за возрасни и 45 Еур за деца од 4 до 11.99 години

Локација: 800 метри од Гондолата

Цената вклучува: Kористење на затворен базен,фитнес,сауна,џакузи,трансфер до Гондолата ,WI-FI

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ ( НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 29.12 ДО 01.01.2020)

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ ( НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 29.12 ДО 01.01.2020)

6=5, 7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 28.12.2019, ОД 12.01 ДО 23.01.2020 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 23.02.2020

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 23.02 ДО 06.04.2020

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР = 62 МКД