info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 3125 334 | +389 70 320 511

ВИЛА АЛКАНО – НЕОС МАРМАРАС

 

   

Вила Алкано која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили, на само дваесетина метри оддалеченост од вилата Соле А Маре.Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата Алкано е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа најпознатиот ресторан за гиро во Неос Мармарас Alcano. Располагаме со двокреветни и трокреветни студија на прв спрат кои имаат директен поглед на море, поглед на улица или во дворот на вилата. Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел, кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

-10% попуст за целосна уплата до 29.02.2020

Вила Alcano – Неос Мармарас

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 студио

1/2 студио (море)

 

1/3 студио

 

1/3 студио (море)

20.05-30.05.2020

10

180 (11.160 ден.)

200 € (12.400 ден.)

230 (14.260 ден.)

270 (16.740 ден.)

30.05-09.06.2020

10

220 (13.640 ден.)

250 (15.500 ден.)

280 (17.360 ден.)

320 (19.840 ден.)

09.06-19.06.2020

10

270 € (16.740 ден.)

300 (18.600 ден.)

330 (20.460 ден.)

370 (22.940 ден.)

19.06-29.06.2020

10

320 € (19.840 ден.)

350 (21.700 ден.)

380 (23.560 ден.)

420 (26.040 ден.)

29.06-09.07.2020

10

420 € (26.040 ден.)

450 (27.900 ден.)

480 (29.760 ден.)

520 (32.240 ден.)

09.07-19.07.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550 (34.100 ден.)

580 (35.960 ден.)

620 (38.440 ден.)

19.07-29.07.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550 (34.100 ден.)

580 (35.960 ден.)

620 (38.440 ден.)

29.07-08.08.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550 (34.100 ден.)

580 (35.960 ден.)

620 (38.440 ден.)

08.08-18.08.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550 (34.100 ден.)

580 (35.960 ден.)

620 (38.440 ден.)

18.08-28.08.2020

10

470 € (29.140 ден.)

500 (31.000 ден.)

530 (32.860 ден.)

570 (35.340 ден.)

28.08-07.09.2020

10

370 € (22.940 ден.)

400 (24.800 ден.)

430 (26.660 ден.)

470 (29.140 ден.)

07.09-17.09.2020

10

270 € (16.740 ден.)

300 (18.600 ден.)

330 (20.460 ден.)

370 (22.940 ден.)

17.09-27.09.2020

10

220 € (13.640 ден.)

250 (15.500 ден.)

280 (17.360 ден.)

300 (18.600 ден.)

 

 

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас
  • Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра