info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 3125 334 | +389 70 320 511

Вила Никити Беј – Никити

 

Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голема дворна неорганизирана површина. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости.


 -15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2020

 -10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020

 

Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем

 

ТЕРМИНИ

Ноќи

STUDIO 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)

STUDIO 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)

24.05-31.05.2020

7

89

99

31.05-07.06.2020

7

119

129

07.06-14.06.2020

7

149

159

14.06-21.06.2020

7

159

169

21.06-28.06.2020

7

179

189

28.06-05.07.2020

7*

329

349

05.07-12.07.2020

7*

379

399

12.07-19.07.2020

7*

399

429

19.07-26.07.2020

7*

419

459

26.07-02.08.2020

7*

419

459

02.08-09.08.2020

7*

419

459

09.08-16.08.2020

7*

399

439

16.08-23.08.2020

7*

389

409

23.08-30.08.2020

7

159

169

30.08-06.09.2020

7

149

159

06.09-13.09.2020

7

119

129

13.09-20.09.2020

7

89

99

20.09-27.09.2020

7

59

79

 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот

НАПОМЕНА:
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Услови на Vila Nikiti Bay, Nikiti

Check-in:

14:00

Check-out:

10:00