info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 311 3995 | +389 70 320 511

 

НОВА ГОДИНА

АНТАЛИЈА

30.12.2020 – 03.01.2021

 

АНТАЛИЈА СО АВИОН
5 ДЕНА / 4 НОЌИ

Со повеќе од милион посети годишно, Анталија е туристичка престолнина на Турција. Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, место каде земјата го допира рајот.

Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот.

Лара-Кунду е нова област која се наоѓа најблиску до аеродромот во Анталија, со хотели од висока категорија изградени на познатата плажа Лара долга 8 км.

ASKA LARA RESORT&SPA Lara 5* UAI – Std room LV

За резервации направени до 30.11.

399 еур

 

Прво дете 2-11.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 02-11.99 плаќа 319 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

75 еур

 Деца 2-11.99 год-75 еур

(Во друга сала бесплатно)

LIMAK LARA DELUXE  Lara 5* AI – Std room

За резервации направени до 30.11.

439 еур

 

Прво дете 2-14.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 07-14.99 плаќа 339 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

60 еур

Деца 2-11.99 год-38 еур

(Во друга сала)

 

DELPHIN IMPERIAL Lara 5* UAI – Sup.Std LV

Доплата за  Sup.Std SSV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 20.12.

499 еур

 

Прво дете 2-6.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 07-14.99 плаќа 369 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

 

65 еур

Деца до 11.99 год главen ресторан- бесплатно, Гала салон целосен износ

 

ROYAL SEGINUS HOTEL Lara 5* UAI-Sup.std LV

Доплата за  Sup.Std SV – 4 еур по лице на ден

За резервации направени до 20.12

509 еур

 

Прво дете 2-9.99 год плаќа 249 еур

Второ дете 02-9.99 плаќа 379 еур

Задолжителна Новогодишна вечера

85 еур

 Деца 2-11.99 год – 49 еур

(Во друга сала)

 

LARA BARUT COLL.Lara 5* UAI-Sup.room garden

Доплата за Deluxe SSV – 4 еур по лице на ден
За резервации направени до 31.12

 

539 еур

 

Прво дете 2-10 год плаќа 249 еур

Прво дете 10-12.99 год плаќа 389 еур

 

НЕзадолжителна Новогодишна вечера

65 еур

 Дете 0-9.99 год – бесплатно

Дете 10-12.99 год – 40 еур

(Во друга сала)

 

IC HOTELS GREEN PALACE Lara 5* AI-Std.room ROH

За резервации направени до 30.11
Нема организирана НГ вечера

409 еур

Прво дете 2-11.99 год плаќа 249 еур

 

OZ HOTELS ANTALYA RESORT&SPA 5* BB Lara –Dbl

Доплата за Полупансион – 5 еур на ден

Доплата за Полн Пансион+ (вода и безалкохол. пијалоци за време на оброците) – 10 еур на ден
Нема организирана НГ вечера

349 еур

Трето лице плаќа 319 еур

ЛЕТ СО Turkish Airlines:
30.12.20 ТК1004 од Скопје 09:05 – во Истанбул 12:45, ТК2432 oд Истанбул 16:30, во Анталија 18:05
03.01.21 ТК2417 од Анталија 16:25 – во Истанбул 18:05, ТК1005 oд Истанбул 20:10, во Скопје 19:50

 

 

   Во цената се вклучени следниве услуги

 • Авио билет со Turkish Airlines Скопје-Истанбул-Анталија-Истанбул-Скопје
 • Аеродромски такси
 • Организиран трансфер: аеродром-хотел-аеродром
 • 4 ноќевања во одбраниот хотел на база Се вклучено или Ултра Се вклучено
 • Организација на патувањето     

 

   Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Новогодишна свечена вечера
 • Факултативни излети
 • Патничко и здравствено одигурување

 

   Важна напомена:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 62 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето
 • Краен рок за пријавување 10.12.2020
 • Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 • Не е потребен PCR тест, нови рестриктивни мерки: Важна информација за сите патници што ќе патуваат во Турција
 • За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на агенцијата организатор и СКТМ