info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 311 3995 | +389 70 320 511

 


HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – Бања (Разлог)

www.hotsprings-spa.com

Ценовник 2021

 

Цените се за 1 НОЌ за 1 ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

сместување во собите

2 + 0

2 + 1

2 + 2

2 + 2

дати

период

DBL
COMFORT

DBL
EXECUTIVE

ALPINE STUDIO

JUNIOR
SUITE

03.01-06.03

четврток-недела

60 €

64 €

72 €

76 €

петок и сабота

74

77

84

88

07.03-29.07

четврток-недела

53 €

58 €

63 €

68 €

петок и сабота

63

68

74

78

30.07-06.09

четврток-недела

60 €

64 €

72 €

76 €

петок и сабота

74

77

84

88

07.09-22.12

четврток-недела

53 €

58 €

63 €

68 €

петок и сабота

63

68

74

78

За корисење еднокреветна соба -20% од цената за двокреветна

Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Цени во се плаќа во денари, 1 = 62 мкд

 

Важи за сите соби и периоди, доплати, попусти….

Дете до 5,99 г. на редовно легло

Бесплатно

Дете до 5,99 г. на дополнително легло

Бесплатно

Дете до 6-11,99 г. на редовно легло

-25% од цената за лице во двокревтна соба

Дете до 6-11,99 г. на дополнително  легло

30 €

Дете до 6-11,99 г. на прво дополнително легло

21 €

Возрасен/дете над 12 г.на прво допплни.легло

42 €

Возрасен/дете над 12 г.на второ дополни.легло

31 €

Еднокреветна соба

-20% од цената за DBL COMFORT

 

СПА центарот вклучува:
Внатрешни и надвoрешни базени,
Биoсауна 65 C,
Турски амам,
Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања,
Дождовна соба,
Солена соба,
Тепидариум,
Финска сауна 
Лакониум

Во цената е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на Спа центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса.

Во цената не е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на полупансионските оброци (освен предвиденото)
Неспомнати услуги

Напомени !
За престој 5+ ноќевања попуст од 15% 
За престој 4+ ноќевања попуст од 10% 
За престој 3+ ноќевања попуст од 10% 

Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

Хотелот „Хот Спрингс Медикал & Спа“ го задржува правото да ги менува цените, промотивните пакети и условите во секое време од годината

 

Сместување 

Хотелот нуди сместување во 138 соби и апартмани, во пријатна атмосфера. (најмалите се 25 м2.)
Сите простории се со модерен и функционален ентериер, со пространа тераса и поглед кон паркот или шумата, комплетно опремени со:
кабловска телевизија,
телефон,
безжичен интернет,
сеф,
мини бар,
бања со када или туш кабина,
фен,
тоалетна козметика,
папучи,
целосен сет крпи,
бањарки.

Капацитет во собите:
Двокреветна комфорт соба : минимум 2 возрасни / максимум 2 возрасни
Двокреветна Екзекутив соба, минимум  2 возрасни / максимум 3 возрасни
Алпин студио, минимум  2 возрасни / максимум  4 возрасни
Јуниор Суит, минимум  2 возрасни / максимум 4 возрасни

 

Хотелски содржини

Локација:
Хотелот Hot Springs Medical & Spa се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопите, сосема блиску до Разлог и само 5 минути возење до Банско. Се наоѓа на површина од околу 13 декари, со минерална вода, чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.
Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.
Хотелот располага со Екслузивно СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C и е со докажано лековити својства.
СПА зоната вклучува:
Базени – надворешни и внатрешни,
Сауни,
Парни бањи,
Контрастни тушеви,
Џакузи,
Џакузи процедури во самите базени,
Амам,
Солена соба,
Фински сауни (80°C и 90 °C),
Био сауна 65°C,
Ледена фонтана,
Тепидариум,
Лакониум,
Разни терапии,
ресторан во самата СПА зона, во која гостите можат да уживаат вкусна храна и пијалоци во бањарки.
Хотелот нуди уште првокласни ресторани со елегантен и модерен ентериер, парк, многу можности за спорт и релаксација како тенис / 2 тениски игралишта со стандардни димензии, затворени во текот на зимата и отворени во текот на летото /, фитнес, велосипедизам, ски гардероба, шатл до Банско, модерно опремена конференциска сала за 150 лица, голем подземен и надземниот паркинг, голема детска зона со игралиште.