info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 311 3995 | +389 70 320 511

 


Hotel Mona 4* Zlatibor

Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Цените во табела се од информативен карактер.

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!Ценовник валиден по периоди:

01.09-29.12.2021

03.01-16.02.2022

17.02-16.07.2022

Тип на Соба

Kaпацитет на соба

Цена

Цена

Цена

Single Standart Room

1

81

91

81

Single Comfort Room

1

95

107

95

Single Superior Room

1

106

126

106

Double Standart Room

2

47

52

47

Double Comfort Room

2+2 / 3+1

56

62

56

Double Superior Room

2+2/ 3+1

62

73

62

Apartment Classic

2+2 / 3+1

75

87

75

Aparment Mona

2+2 / 3+1

88

102

88

Дополнително легло за лице над 12 години

28

32

28

Попусти:
10% попуст за уплата до 15.12.2021 за минимум престој од 4 ноќи
20% попуст за уплата до 15.12 за минимум престој од 4 ноќи за лица над 60 години

Во цената е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користње на затворени базени, фитнес центар
Wi- FI
Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 1€ по лице на ден
; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости (наплата во агенција)
Сауна и Парна Бања

Услови за деца:
Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

Доплати:
Доплата за вечера за возрасно лице 1
0€ по лице на ден
Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4€ по лице на ден
Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 6€ по лице на ден
Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 20€ на ден.

Услови за откажување:
Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

Затварање на граници