info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 311 3995 | +389 70 320 511

 

 

ХОТЕЛ ОЗОН
БрзечеХотел Ozon 3* е удобен хотел сместен во центарот на Брзече, на само 350 метри од Гондолата Брзече-Мали Караман која Ве води директно на ски патеките на Копаоник

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, хотелот Ozon им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот е одлично позиционирана во туристичкото место Брзече кое се наоѓа на надморска височина од 1100 метри, на 18 километри од ски центарот Копаоник и во непосредна близина на гондолата која директно го поврзува со Копаоник , комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален зимски одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар, интернет, паркинг со видео надзор, ски гардеробер, фитнес центар со сауна, џакузи-базен, теретана. Нашата агенција располага  со следниве типови на соби:

Двокреветни соби со два одвоени кревети

Двокреветни соби со француски(брачен) кревет

Трокреветни соби со три единечни кревети

Четирикреветни апартмани со еден брачен кревет во едната соба  и дневна соба со софа на развлекување

Петтокреветни поткровни соби со брачен кревет и три одвоени легла

Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер, ТВ, бесплатен wi-fi и тераса(дел од собите).

Појадокот и вечерата во хотелот се на база на шведска маса.

Цените се во евра по соба за полупансион ( доручек и вечера )

ТЕРМИН

УСЛУГА

1/2

1/3

1/2 + 2

1/5

22.12.-26.12.21

26.12.-30.12.21

4 Полупансиони

336

454

538

672

02.01.-06.01.22

4 Полупансиони

368

496

588

736

06.01-11.01.22

11.01.-16.01.22

16.01.-21.01.22

5 Полупансиони

470

635

752

940

21.01.-26.01.22

26.01.-31.01.22

31.01.-05.02.22

05.02.-10.02.22

5 Полупансиони

435

587

696

870

10.02.-15.02.22

15.02.-20.02.22

5 Полупансиони

480

648

768

960

20.02.-25.02.22

25.02.-02.03.22

5 Полупансиони

435

587

696

870

02.03.-06.03.22

4 Полупансиони

348

470

557

696

 

Напомена: Во 1/4 Апп 4то лице максимум 12 години возраст; Во 1/5 Апп 4то и 5то лице максимум 12 години возраст;

Цените во табелите се дадени по соба за 4 или 5 полупансиони (доручек и вечера)

Автобуски превоз се доплаќа 40 евра по лице повратен билет.

Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.

За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно, задолжително носење на маска која ќе ги покрива устата и носот.

Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.

Во текот на целото патување во автобусот ќе има и придружник од агенцијата.

Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (62мкд).

Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување *препорачуваме осигурување кое е со вклучено КОВИД -19 покритие.

За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и агенцијата која ја организира програмата.