info@mtravel.com.mk
Maksim Gorki 20, Skopje
+389 2 311 3995 | +389 70 320 511

 

ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ

Период на валидност 03.01-22.12.2021

Цена за соба на ден  – Ноќевање со појадок

сместување

во соба

недела-четврток

петок и сабота

Двокреветна супериор

2 возрасни

102 €

112 €

Еднокреветна супериор

1 возрасен

  82 €

  86 €

Двокреветн лукс

2 возрасни

  92 €

102 €

Еднокреветна лукс

1 возрасен

  74 €

  82 €

Двокреветна стандард

2 возрасни

  82 €

  92 €

Еднокреветна стандард

1 возрасен

  66 €

  74 €

Апартман лукс

2 возрасни+1 дете

150 €

150 €

Апартман ВИП

2 возрасни+1 дете

165 €

165 €

Апартман стандард

2 возрасни+1 дете

134 €

134 €

Апартман Фемили

4 возрасни+1 дете

150 €

150 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената е вклучено:
Ноќевање со појадок,
Туристичка такса,
Туристичко осигурување и ДДВ
Интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл /по распоред/ до центарот на градот и назад
Користење на: фитнес, базен со хидромасажа, детски базен, џакузи
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана,
Топли лежалки и клупи и простор за релаксација /
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште
Детско игралиште

Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко/здравствено осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)

Попусти, доплати:
Дете до 3,99 г. бесплатно сместување во двокреветна лукс соба
Дете 4-11,99 г.на доп.легло во двкреветна лукс / супериор соба 70% попуст редовната цена
Дете 4-11,99 г.на редовно легло, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст од редовната цена
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп.легло во двокреветна лукс/супериор соба, 50% попуст од редовната цена
Доплата за вечера 15€ возрасен, 9€ дете

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Гостите кои би престојувале во Апартман стандард и Апартман Фемили ќе бидат сместени во Апартманскиот комплекс во склоп на хотел Парк Пирин, сите останати соби се во хотелот.
Цените не се валидни за национални и верски празници